henna khadi
Naturalna i bezpieczna koloryzacja włosów

Naturalna i bezpieczna koloryzacja włosów

Wszyscy pragniemy mieć silne, zdrowe, gęste i lśniące włosy. Dla takiego efektu stosujemy specjalistyczne szampony, odżywki, maski, wcierki. Zapominamy jednak, że w przypadku częstej koloryzacji ważne jest to, jakimi produktami jej dokonujemy.

Dlaczego henna Khadi?

Henna Khadi jest naturalną i bezpieczną farbą do włosów. Posiada certyfikat naturalności BDIH, który informuje, że do produkcji henny zostały użyte wyłącznie naturalne składniki. Skład farb oparty jest na ekstraktach ziołowych, a do ich produkcji stosuje się ajurwedyjske receptury. Zioła te na początku poddawane są suszeniu, a w drugiej kolejności są bardzo drobno mielone, dzięki czemu pigmenty pochodzące z roślin dogłębnie barwią włosy. Henna Khadi nie zawiera sztucznych substancji zapachowych, chemicznych preparatów wzmacniających kolor, konserwantów, utleniaczy. Henna posiada w składzie oryginalne indyjskie zioła, pozbawiona jest składników syntetycznych, nie zawiera olejów mineralnych. Dzięki temu włosy są mocne, gęste i pełne blasku. Farby są bezpieczne dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Rodzaje henny Khadi

Naturalna henna Khadi występuje w odcieniach blondu, brązu, rudości i czerni. Dostępna jest także henna bezbarwna wzmacniająca strukturę włosa i doskonale kryjące farby do włosów siwych. Rodzaje henny Khadi:

blond – posiada w składzie lawsonię bezbronną oraz Senna Italica – drzewo strączkowe nazywane jako “naturalna henna”. Składniki zapewniają pielęgnację i lśniący kolor włosów.

brąz – zawiera m.in. indygowiec barwierski, aloes i Bhringaraj – ważne w ajurwedzie zioło, wzmacniające włosy i stymulujące ich wzrost.

czarna – znajdziemy tu indygowiec barwierski, lawsonię bezbronną, liściokwiat garbnikowy – dzięki nim włosy są w pełni odżywione.

czerwona – oprócz lawsonii i Senny zawarte są takie zioła jak orzech czarny, kurkuma i bakopa drobnolistna stosowana w ajurwedzie jako roślina lecznicza.

bezbarwna – zawiera Cassia Obovata, która używana jest jako naturalna odżywka do włosów.

Dzięki naturalnej koloryzacji henną Khadi kolory na włosach są trwałe i głębokie, a przy tym są one zdrowe, lśniące, odżywione i dogłębnie zregenerowane.