henna khadi
Czy warto kupić i używać henny Khadi?

Czy warto kupić i używać henny Khadi?

Czym henna jest lepsza od farby?

Henna Khadi jest jedną z wielu naturalnych dostępnych farb do włosów. Farbowanie włosów henną się cieszy sporą popularnością. Naturalność teraz jest jak najbardziej w modzie. Henna jakby nie było jest sposobem naturalnym farbowania, który włosów nie niszczy w przeciwieństwie do farb chemicznych, które poza przepięknym kolorem przynoszą włosom same szkody. Im mniej chemicznym składników, tym lepiej. Tego się trzymajmy.

Zalety henny

Pierwszą i najważniejszą zaletą henny jest jej naturalny ziołowy skład. Zioła mają niesamowicie pozytywny wpływ na włosy. Farbowanie włosów henną przeprowadzić można bez żadnych obaw o ich kondycję. Składniki naturalne zawarte w produkcie nie niszczą struktury włosów, a wręcz działają tylko i wyłącznie na naszą korzyść.

Mamy na rynku także dostępny spory wybór odcieni. Gama kolorystyczna jest naprawdę coraz większa. Każda osoba coś  ciekawego dla siebie znajdzie. W jakich kolorach jest dostępna henna Khadi? Jest to henna bezbarwna, która służy do poprawy włosów, średni blond, jasny blond, złoty blond, czerwona, czarna, ciemny brąz, kasztanowo-miedziany brąz, orzechowy brąz, czy też jasny brąz.

Wbrew wszelkim opiniom kolor się utrzymuje naprawdę długo. Wszystko jest zależne od samej jakości farby, koloru włosów oraz także poprawności nałożenia farby. Henna jest także bardzo wydajna. Do pofarbowania włosów półdługich wystarczy najczęściej połowa opakowania.

Musimy także zauważyć, że henna ziołowa nie zawiera wzmacniaczy koloru, konserwantów, chemikaliów, ani też utleniaczy. Wszystkie farby oparte na ziołach posiadają stosowne certyfikaty. Zdajemy sobie sprawę, że farby tego rodzaju nie uszkodzą naszych włosów. Powinno to być szczególnie ważne, dla osób, które mają włosy słabe, cienkie, zniszczone oraz z tendencjami do wypadania. Takich osób jest naprawdę sporo. Należy w takiej sytuacji szczególnie uważać. Po co przeciążać swoje włosy? Tym bardziej, że osiągniemy podobny efekt.